סקי סנובורד

מועדוני סקי

חופשת סקי משפחתית

לפני שאתם יוצאים לחופשת סקי משפחתית באירופה- כדאי שתקראו את הטיפים שערכנו עבורכם

טיפים לחופשת סקי משפחתית מוצלחת

אם אתם יוצאים לחופשת סקי משפחתית, כדאי שתקראו את ההמלצות הבאות, שיעזרו לכם להחליט איזו חבילה או אתר יספקו לכם את התנאים, הפעילויות והבילויים האופטימליים עבורכם:

מתי לצאת

נסו לצאת לחופשת סקי משפחתית לקראת סוף העונה ולא בשיאה וגם לא בחופשים- כדי ליהנות ממחירים יותר נמוכים, תורים יותר קצרים וכמות אנשים סבירה באתרים ובמלונות.

 

 מנהלות

  1. בדקו את הגבלות הגיל בכניסה לאתר ולפעילויות האפרה סקי שהוא מספק 
  2. בררו מהן התנאים לקבלת כרטיסי חינם
  3. קחו תעודות שיוכיחו את גיל ילדיכם (במיוחד עבור אלה שנמצאים על הגבול של כניסה בחינם או בתשלום)
  4. רשמו את ילדיכם מראש לתוכניות לימוד סקי ופעילויות מיוחדות והקדימו להזמין שירותי בייבי סיטר- אתם באירופה, לא בארץ...כדאי גם לברר אם יש צורך להביא אתכם משהו ספציפי לצורך אותה פעילות. בררו אם יש צורך בכרטיסי מעבר/כניסה-כדי להימנע מהמתנה ארוכה    בתורים.
  5. אם יש מסעדות שמציעות אוכל ללא הגבלה לילדים- הזמינו מקומות לפחות 24 שעות מראש. בדרך כלל מסעדות כאלה מבוקשות מאוד.
  6. אם אתם מתאכסנים ביחידת דיור, קנו בעצמכם את מצרכי המזון לפני הגעתכם לאתר הסקי. מחירי המזון באתרי הסקי וסביבם יקרים בהרבה.
  7. כדאי לוודא שפוליסת הביטוח מכסה תאונות ספורט חורף, פינוי אווירי מהאתר, אשפוז בחו"ל והמשך טיפול בארץ, שינוי מועד החזרה לארץ וגם הטסה באלונקה ארצה. (חס ושלום)
 

חבילות סקי למשפחות

- יש לבדוק בקפדנות כל הצעה לחופשת סקי משפחתית- האם היא כוללת השכרת ציוד סקי לילדים? האם תקבלו כרטיס "סקי-פס" למעליות? האם ישנם שיעורי סקי שמתאימים לילדים? האם יש העברות משדה התעופה וחזרה? האם המלון נמצא קרוב לאתר הגלישה ולמרכז העיירה? אם המלון מרוחק- הילדים צריכים ללכת בחליפה ובנעלי הסקי הכבדים עד לאתר עצמו וזה קשה.
- בידקו טוב אם המלונות שמוצעים לכם בחבילות סקי למשפחות אכן מתאימים לחופשת סקי עם ילדים ונוער- מבחינת מגוון פעילויות, בתי ספר לסקי וגדלי החדרים.
-  מומלץ לבדוק איזה חבילות סקי למשפחות מוצעות לכם במועדוני הסקי הפופולריים- ולטור, קלאב מד, רובניזון ו- , MMV מאחר שהם מספקים גם מסגרת קבוצתית לפי גיל ורמה להוראת סקי וגם מיני קלאבים לפי קבוצות גיל- עם פעילויות ספורט, חברה ויצירה במשך כל ימי השבוע ולאורך כל היום.
- אם אתם מתכננים חופשת סקי משפחתית בצרפת, כדאי שתדעו שאתר הסקי Avoriaz מותאם במיוחד לילדים. חלק גדול מהאירועים שמתקיימים בו מוקדשים לילדים, יש בו בית ספר לסקי מיוחד לילדים ומגוון פעילויות אפרה סקי.

 

ביגוד וציוד סקי

- . חשוב לזכור שציוד סקי הוא לא רק מגלשיים ומוטות – מאחר שביגוד סקי לילדים בד"כ לא ניתן לשכור באתרי הסקי, חשוב להצטייד ב:
נעלי סקי, גרביים מיוחדות לסקי, מסכת סקי טובה, 2 זוגות כפפות סקי, כובע, צעיף, מחמם צוואר, משקפי שמש מסנני קרינה וצעיף. כדאי למרוח קרם שיזוף מדרגה שבע ושפתון עם מקדם הגנה.
- את ביגוד הסקי כדאי לקנות בארץ, כי באתרי הסקי מחירי הביגוד גבוהים יחסית.
- ביגוד הסקי צריך להיות עשוי מבד "נושם" שמונע זיעה ורטיבות ושומר על טמפרטורת הגוף. לילדים כדאי לקנות חליפה משני חלקים ולא אוברול. 
- לא מומלץ לרכוש מגלשי סקי אלא לשכור באתר הסקי, במיוחד אם זוהי הגלישה הראשונה של ילדיכם.

 

שיעורי סקי

- הבעיה הגדולה שאיתה יצטרך להתמודד הילד במהלך שיעורי הסקי והפעילויות באתרים היא השפה הזרה. מאחר שלעתים ממש רחוקות יש הדרכה בעברית, כדאי מאוד ללמד את הילדים מילים בסיסיות בשפה המקומית וגם לנסות ללמד את המדריך המקומי את אותן המילם בעברית. חשבו גם על אפשרות של ארגון קבוצת לימוד של ילדים מקרב החברים שאיתם אתם יוצאים לחופשת סקי, ולשלם באופן פרטי למדריך דובר עברית דרך איגוד המדריכים הישראלי. יש קלאבים שבהם עובדים מדריכי סקי דוברי עברית, גם זו אופציה שצריך לשקול.
- לפני היציאה לחופשה, מומלץ לתאם מפגשי גלישה במדרונות הגלישה של הסקימולטור, כדי שהילד יכיר את הציוד ויתרגל לנעליים ולמגלשיים תוך כדי תרגול, וגם ילמד את שפת הגלישה בתנאים תומכים – בעברית, בסביבה מוכרת ובהדרגה.

 

מתי אפשר להתחיל לגלוש?

- לפני שהילדים ילמדו לעשות סקי, כדאי לקחת אותם לגלוש במזחלות שלג. זוהי גם חוויה מהנה, גם בטוחה, וגם פחות קשה מלגלוש על מגלשיים (רק מתדאגו שיהיו להם קסדות נוחות).
- כל ילד יכול לעשות סקי אם הוא רוצה ואוהב את זה! ברחבי העולם משמש הסקי כמסגרת טיפולית לילדים עם בעיות מוטוריות, קואורדינציה וקשיי למידה, ילדים נפגעי שיתוק מוחין, עיוורים ואפילו קטועי גפיים.
- אחוז הפציעות בסקי הוא כמעט אפסי, ובכל זאת, ילד מתחת לגיל 12 חייב לגלוש עם קסדה, למקרה שמבוגר שלא ממש יודע לגלוש יתקע בו בטעות...
- את הגלישה כדאי להתחיל בגיל  3-4 כשרמת שיווי המשקל הדרושה לסקי מספיקה, וכאשר מבחינה גופנית הם מסוגלים לשלוט על גופם על השלג ולא לסטות מהכיוון. ילד קטן יכול להחליק על השלג לאחר קורס של שבוע. ככל שהילד קטן יותר, כך הוא צריך לנוח יותר- וחשוב להקפיד על זה.
- ילדים שאינם עושים סקי באופן קבוע עלולים לסבול מהתכווצויות שרירי הידיים והרגליים, לכן רצוי מאוד להעלות את הכושר הגופני מספר שבועות לפני החופשה – לבצע קצת כפיפות ברכיים, ריצה, הליכה מהירה ועליה במדרגות.

צור קשר ק.ג. עיצוב - בניית אתרים מושגים Time 2 Travel